מוצר נוסף בהצלחה

בעזרת ניחוח מקסים ומראה דקורטיבי ליליה הפכה לפרח אהוב על ידי מומחים. זר פרחים המשלב בתוכו ליליות מתאים לכל אירוע בזכות מראה אלגנטי, עדין ורומנטי שלו. ליליות בצבע לבן, ורוד, צהוב, סגול, אדום וכתום יאירו כל קומפוזיציה משובחת, אך חשוב לזכור, כי לכל צבע משמעות סמלית מיוחדת: למשל, ליליות לבנות מסמלות תמימות וטהור, ליליות נמר – עושר ואצילות.

פרח ליליה, אשר ידוע מאז שנת 1700 לפני הספירה, הוא בעל היסטוריה עשירה ומעניינת. נהוג לחשוב, כי שמו של פרח זה מגיע משפה גאלית קדומה, מהמילה "לי-לי" שפירושה "לבן-לבן". ליליה קיבלה הערצה רבה בשל מראה אסטטי וניחוח מדהים. היא לא מוותרת לורד (הפרח הנערץ ביותר) במספר משמעויות סימבוליות שלה. דמות ליליה הינו המוטיב האהוב ביותר ביצירות של אומני יוון העתיקה, רומא ומצרים. בפרס העתיקה ארמונות מלוכה מפוארים עוטרו בניצני ליליה לבנים. היסטוריה של פרח מיוחד זה מלווה במיתוסים ואגדות רבות. לדוגמה, באחד המיתוסים של יוון העתיקה מסופר, כי ליליה צמחה במקום בו נשפך חלב אמה של הרה, אשתו של זאוס. בזמן שהרה רצתה להניק את תינוקה הרקלוס, הוא הרחיק אותה בגסות וזרם של חלב ניתז בשמיים ובארץ. כך, מספרת האגדה, בשמיים נוצר שביל החלב ואדמה כוסתה בפרחים לבנים יפיפיים. האגדות המסתוריות על ליליות אינן מסתיימות בכך, פרח זה הוזכר גם במיתולוגיה הגרמנית העתיקה. לפי האגדה, לכל ניצן ליליה יש אלף קסום משלו, אשר נולד עם הפרח ומת יחד אתו. עבור יצורים מיתולוגיים אלו, ניצן ליליה משמש פעמון הקורא לתפילה.

בימי הביניים, ליליה, אשר קושרה עם כוח ושליטה, הפכה לסמל של חסד וחמלה. פרח לבן זה החל לסמל טוהר ותמימות. ניתן לראות דמות של ליליה על מטבעות של מאות 11-12, המוקדשות למריה הקדושה. מאז מאה ה-13 ניצן הפעמון של ליליה הפך לאלמנט חשוב של דמות מדונה. בנוסף, ישנן תיאוריות, לפיהן סמל יהדות של מגן דוד נוצר על שם דמות פרח הליליה

₪220.00
₪219.00
.

המצרים גילו תכונות ריפוי רבות של צמחים ממשפחת ליליציאה. מהם מיוצרים שמנים ארומטיים, אשר זכו להצלחה רבה אצל בחורות צעירות. תכונותיו המרגיעות של שמן זה הוזכרו גם על ידי היפוקרטס. ברומא העתיקה פרח ליליה שימש בחורות ליצירת זרים לראש, אשר נענדו על ידיהן בחג אלת האביב פלורה. בצרפת לפרח ליליה הייתה משמעות מיוחדת. בסוף ימי הביניים ליליה סימלה כוח מלכותי והיוותה סמל משפחתי של שושלת בורבון. מאוחר יותר, בנוסף לסמל טוהר ותמימות, ליליה קיבלה משמעות נוספת. היא הפכה לסמל הפקרות. בעזרת חותמת מיוחדת בצורת ליליה על הגוף, סומנו גנבים ונשים שעברו הפלה. 

כידוע, לכל קומפוזיציה משמעות ייחודית, אותה חשוב לקחת בחשבון בעת בחירתה והענקתה. בעזרת זר שנבחר והורכב בקפדנות ניתן להביע רגשות עמוקים ובכך לגרום למקבל הזר להרגיש שמחה וחום. לליליה משמעויות סימבוליות רבות, לכן ניתן להעניק אותה לכל חג או אירוע. פרח זה מסמל טוהר, עדינות, אצילות, יופי ופאר. בנוסף, ניצנים לבנים מסמלים צדק, חמלה, חסד ורחמים. ליליות אדומות מסמלות אהבה ותשוקה, צהובות – בגידה, ורודים – יוקרה, לבנים – טוהר וכוונות אמיתיות.

בימי הקדם וגם כיום, פרח זה מוענק כסמל כבוד והערצה. למרות שרוב המשמעיות הסימבוליות שקושרו עם צמחים ממשפחת ליליציאה אינן אקטואליות היום, נהוג להעניק ליליות במתנה כדי להביע חן ולהודות ברגשות עמוקים. לעיתים קרובות, ניצנים לבנים של ליליות הופכים לגולת הכותרת של זרי כלה. הם משתלבים בצורה מושלמת עם שמלת כלה ומוסיפים מראה נשי עדין. ניתן להעניק זר ליליות גם ליום הולדת של אישה או גבר, חבר קרוב או עמית לעבודה. בניגוד לורדים, פרח זה הינו אוניברסלי, ניתן להעניק אותו גם באירועים רשמיים. 

בזכות מראה עדין דקורטיבי ומגוון רחב של סוגי הליליות, מומחים בחנויות הפרחים נוהגים לשלב אותן בקומפוזיציות ייחודיות רבות. ליליות יכולות להיות הפרח המוביל בזר או להשתלב בהרמוניה עם פרחים נוספים. בעת הרכבת קומפוזיציה, זכרו כי ליליות לבנות בעלות ניחוח חזק, אשר עלול לגרום כאבי ראש או אלרגיה, לכן מומלץ למקם אותן בחדר גדול. במידה וריחות חזקים מפריעים לכם, בחרו סוגי ליליות בעלי ניחוח עדין יותר.

מומחים אינם ממליצים לשלב פרחים "טהורים" אלו עם פרג או דרדר כחול בזר. רצוי לשלב ליליות עם אדמוניות, אירוסים, פלוקסים, סחלבים וחינניות לבנות. ניתן לקשט קומפוזיציה בצמחים דקורטיביים שונים. כמו כן, רצוי לשלב ניצנים צהובים עם ניצנים אדומים, סגולים וכחולים, בדרך כלל אפילו פרח אחד מספיק. זנים מסוימים נראים אסטטי בשילוב עם חרציות, קומפוזיציות כאלה מומלץ להעניק לאנשים קרובים ביותר. כאשר ממקמים פרחים באגרטל, יש לזכור כי אבקני הליליות שופכים אבקה שעלולה להכתים בגדים או מפת שולחן. ניתן להסיר את האבקנים, אך הם אלו שמעניקים לניצני הליליות קסם מיוחד. לעיצוב הזר מומלץ להשתמש באריזה שקופה או חצי שקופה, כגון נייר כסף, נייר צלופן שקוף או תחרה רשת, זאת בכדי לא להסתר את היופי המיוחד והחן של ליליות קסומות.