מוצר נוסף בהצלחה

טוליפים – הינם פרחים שלא מוותרים לורדים בפופולריות שלהם. לפרחים אלו מגוון צבעים עשיר וצורות ניצן רבות, מה שהופך כל זר טוליפים לססגוני ומיוחד במינו. כמו כל פרח, היסטורית הטוליפים מתקשרת עם מיתוסים רבים. אחד מהם מספר, כי בליבה של טוליפ צהוב הונח אושר. אך הפרח האצילי מעולם לא נפתח, לכן האושר היה בלתי ניתן להשגה. יום אחד, ילד קטן ניגש לטוליפ,  העניק לו חיוך ילדותי טהור והפרח נפתח אליו בתגובה. מאז אושר אמיתי מלווה כל אחד שקיבל פרח טוליפ במתנה. טוליפים הינם מלאי חיים ותמיד נמשכים לשמש, פותחים בפניה את עלי כותרתם, אך נסגרים לעת הערב או בפני מזג אוויר סוער. לכן טוליפ - זהו פרח יומי בלבד.


טוליפ נפוץ במרכז ומזרח אסיה, באירופה וצפון אפריקה. בתרבות של מדינות אלו לפרח טוליפ מקום מיוחד. הוא שימש לקישוט מקומות פולחניים ושירים על טוליפים הולחנו עוד מימי קדםבהולנד גידול הטוליפים – זו מסורת ידועה שהפכה לשיגעון לאומי.
כולם עסקו בגידול זנים חדשים ונתנו להם שמות שונים ומשונים. גם שירים רבים על פרח זה נהיו חלק מ"קדחת הטוליפים" שכבשה את המדינה. בזכות הולנד, כיום ברחבי העולם ניתן לספור כ-150 סוגי טוליפים.

לטוליפים יפייפיים עלי כותרת בצורות רבות, כגון צורת דמוי גביע, צורת כוכב, צורת ליליה (המפורסמת ביותר) ואף צורות אקזוטיות של פרנזים או דמוי בד מגבת. צבע הטוליפים יכול להיות מונוכרומטי או בגוון משתנה מבסיס עלי הכותרת לקצותיו. לפופולריות רבה זוכים גם פרחים בעלי עלי כותרת ססגוניים עם פסי צבע בגוונים שונים. בשל מגוון סוגי טוליפים רחב, קשה להגדיר משמעותו הסמלית של הפרח בצורה וודאית. פרחים אדומים מביעים אהבה, לבנים – הודאה באשמה ובקשת התנצלות, טוליפים צבעוניים מסמלים יופי מיוחד של עיני הבחורה. באופן כללי, טוליפ בכל צבע מסמל אושר ושפע. ביקור בשדות הטוליפים הפורחים – זו חוויה בלתי נשכחת בפני עצמה, אך אם אין ביכולתכם להגשים חלום זה, זר טוליפים מפוארים יאיר את ביתכם ביופי ויביא אתו שמחה ואושר. חנות הפרחים Fiona תשמח לעזור לכם לבחור זר טוליפים במחיר חסר תקדים ולארגן משלוח מהיר לכל יעד בירושלים.

לכל פרח משמעות סמלית מיוחדת. גם צבע הפרח ממלא תפקיד חשוב. חשוב לקחת בחשבון גורמים אלה בעת בחירת זר לאדם אהוב, חבר או עמית. כמו כן, עליכם לדעת בוודאות מה בכוונתכם להביע בעזרת זר פרחים שאתם מעניקים. משוררי פרס העתיקה הקדישו שירים רבים לכבוד הטוליפים האביביים והעדינים. פרס - זו ארץ מוצא של פרחים אלה. בשפת הפרחים טוליפים סימלו טוהר, תמימות וכוח מסתורי, לכן תמיד התייחסו לפרחים אלו בכבוד והערכה רבה. זר טוליפים ביטא אהבה, לכן היה נהוג להעניק אותו לנשים אהובות. כמו כן, אגדות, שירים ופואמות רבות הולחנו לכבוד פרחים קסומים אלו.

ישנה אגדה עצובה המספרת על מקורו של פרח הטוליפ היפיפה. האגדה מתארת אהבה אין סופית של מלך פרס כלפי אישה מקסימה אחת. הוא תכנן להינשא לבחירת ליבו, אך נאמר לו במרמה כי אהובתו נפטרה. המלך, אשר מרוב עצב איבד את שפיותו, קפץ מסלע גבוה ומטיפותיו של דמו נולדו לעולם פרחים מדהימים. מכאן, נהוג לחשוב, כי פרחי הטוליפ מסמלים אהבה עמוקה לוהטת. 

עד כה אין מידע מדויק האם קובע טורבן נקרא על שמו של טוליפ או להיפך, הפרח קיבל את שמו על שם כיסוי ראש אסייתי זה. אך אין זה עקרוני, הדבר החשוב הוא שכאשר פרח עדין זה הגיע לאירופה (באמצע מאה ה-16), הוא כבר איבד את משמעותו הסימלית של טוהר ותמימות.פרח טוליפ זכה לתהילה בהולנד, ארץ שבטעות נחשבת לארץ מוצאו של הפרח. בהולנד, בצלי הטוליפים נמכרו במחיר עתק. כך, תמורת 3 בצלים בלבד ניתן היה לרכוש בית מרווח. במידה וברשותו של מוכר היה סוג מיוחד או זן נדיר של טוליפים, תמורת כמה בצלים של פרח זה, ניתן היה לקבל אוניה שלמה (כתוספת לבית מפואר), סכום כסף עתק, תכשיטים וכד'. במילים אחרות, בתקופת "קדחת הטוליפים" המפורסמת, הפרח הפך לסמל עושר, שגשוג ושפע. אך בימינו, כמו גם בימי הקדם, הטוליפ מסמל אהבה.

לעיתים, בנוסף למשמעות הסמלית של פרח עצמו, ניתן ללמוד גם על אופי האישה (או לעיתים רחוקות גם על אופי הגבר) שאוהבת פרח ספציפי זה. אילו נשים אוהבות טוליפים? לרוב, נשים בעלות אופי כריזמטי ויוצא דופן. אלו נשים מוכשרות וחזקות, בעלות בטחון עצמי גבוה, אך גם חברותיות ודיפלומטיות. נשים אלו פתוחות, אך גם מסתוריות. אין זה חשוב להן אם הן בודדות או יש להן בן זוג, נשים אלו עצמאיות ושלמות עם עצמן בכל מצב. כל אלו תכונות אופי, אשר מאפיינות נשים שאוהבות טוליפים.


שפת הצבעים – זו שפה עתיקה שעוזרת להביע רגשות כלפי אדם אחר. המשמעות הסמלית של פרחי הטוליפ משתנה בהתאם לצבע. ישנם טוליפים בצבע לבן, צהוב, אדום וגוונים רבים נוספים. לכל צבע משמעות סמלית מיוחדת. אם הנכם מכירים את שפת הצבעים של סוג או זן כלשהו של טוליפ, זה עוזר להביע מגוון רגשות גם ללא מילים.

טוליפים לבנים מסמלים חיבה, חום, הערצה והתחשבות. הם מעניקים למקבל הזר אושר בתחום האהבה. במילים אחרות, זר טוליפים לבנים במתנה מסמל, כי בן אדם שמעניק אותו מאוהב עמוקות במקבל הזר.

טוליפים צהובים לא מסמלים פרידה, בניגוד לדעה מקובלת. פרח זה הינו סמל של שמחה, עונג ואושר. בנוסף, ישנן טענות, כי טוליפים צהובים מסמלים רווחים חדשים. נהוג לחשוב, כי מעניק זר הטוליפים הצהובים מעשיר את מקבל הזר ומאחל לו שגשוג כלכלי.

טוליפים אדומים – סמל אהבה חזקה, תשוקה והערצה. הם עוזרים גם להביע אהבה וחיבה.

טוליפים ורודים – סמל עדינות, חן ונעורים. פרחים אלו מסמלים תחילת מערכת יחסים חדשה, לכן נהוג להעניק אותם עוד בהיותם סגורים, כאות לאהבה טהורה אמיתית. 

טוליפים סגולים מסמלים חיבה וחום נפשי, חברות ונאמנות. ניתן להעניק אותם גם כאות הוקרה לכשרון וגאונות.  

טוליפים כתומים – איחולי בריאות ומצב רוח טוב.

טוליפים בצבע תכלת – ישנה אגדה שמספרת, כי כל מי שיזכה לראת טוליפ בצבע תכלת, "יתפוס יצלחה בזנב" בתחום העסקים ובאהבה, הרי זוהי המשמעות הסמלית של הפרח. לכל המוצא אותו, הפרח יביא אושר, הצלחה ושגשוג, אשר ילוו את האדם עד סוף חייו. טוליפים משובחים בעלי ניחוח עדין במתנה – זו דרך מושלמת להביע אהבה אמיתית. אין זה משנה באיזה צבע תבחרו, לפרחים אלו משמעות סמלית חיובית – אהבה אמיתית, חום נפשי, הרמוניה, תהילה, בטחון עצמי, אושר גדול ושמחה.

נהוג לחשוב, כי טוליפים צהובים הינם סמל של פרידה, בגידה וכאב. לכן אם בחור מעניק לחברתו זר טוליפים צהובים, בכוונתו להיפרד ממנה, אך בפועל אין הדבר תואם את המציאות. ישנה אגדה יפה המפריכה את כל הטענות המוטעות אודות פרח יפיפה זה. על פי אגדה זו, אושר אמיתי התחבא בניצן סגור של טוליפ צהוב. האושר היה בלתי ניתן להשגה ולמרות ניסיונות רבים של אנשים, הפרח לא נפתח לאף אחד. יום אחד, ילד קטן ניגש לטוליפ, העניק לו חיוך ילדותי טהור והפרח נפתח בזכות תמימות, גלוי-לב, נפש טהורה ושמחה אמיתית שאופייניים לכל ילד. מושגים אילו אינם מתקשרים כלל עם בגידה או פרידה.

שפת הפרחים אינה אקטואלית בימינו, מעטים מבטאים את רגשותיהם על ידי זר פרחים. אך בעזרת שפה מיוחדת זו ניתן להביע כל רגש: החל מהוקרה וכבוד ועד אהבה עמוקה אמיתית, החל מתנחומים ועד להודאה באשמה ובקשת התנצלות. גם ללא ידע כיצד להביע רגשות בעזרת זר פרחים, ניתן להבין כי טוליפים מביאים לכל בית חום אביבי, תקווה ואושר. טוליפים מתחילים לפרוח בין הראשונים עם סיום החורף ולכן הינם מתקשרים עם אביב ססגוני ומצב רוח אופטימי. ניחוח מדהים של פרחי הטוליפ עוזר להשתחרר מדיכאון ועצב. ולסיכום, אם נאסוף את כל המשמעויות הסמליות של טוליפ, ניזכר בכל האגדות והשירים שהולחנו לכבוד פרח מדהים זה, נוכל להסיק ללא צל של ספק, כי טוליפ  - הינו פרח אהבה, הרי בזכות רגש עמוק זה הוא נולד.

פרח טוליפ ומשמעות הצבע בעת הענקת זר

לפרח טוליפ קסום מקום מיוחד במגוון עשיר של צמחים. לטוליפ היסטוריה בת מאות שנים. במאה ה-14 משורר פרסי חפיז הקדיש שירים רבים לפרח זה. זר טוליפים – זו מתנה נחשקת בתורכיה, כי פרחים אלו נחשבים לקדושים ומגלמים מלוא הרמוניה והיופי. אומנים תורכיים ציירו דמויות של טוליפים על בדים ושטיחים, זר טוליפים הוזכר ביצירות של משוררים רבים. ידוע, כי בכל ארמון של סולטנים היה מקום מיוחד ל"גן הטוליפים" המפורסם. בנוסף לכך, תקופה שלמה בהיסטורית האימפריה העות'מאנית נקראה "עידן הטוליפים".

ישנם מיתוסים ואגדות רבות על פרח הטוליפ. כך באוזבקיסטן אגדה אחת מספרת, כי כל אביב בהרים הגבוהים פורח טוליפ מדהים בצבע תכלת. הצלחה ואושר ילוו כל אלו שיצליחו למצוא אותו. האגדה הקזחית מספרת עוד, כי האושר נולד לעולם מפרח הטוליפ. אף אדם לא הצליח לגרום לפרח להיפתח עד שילד קטן התקרב אליו ונגע בעלי הכותרת הזהובים, הטוליפ נפתח אל הילד ובכך העניק אושר לכל בני אדם.

ככל הנראה, האגדות הוותיקות הן המקור לסבורה, כי זר טוליפים במתנה מביא הצלחה ואושר. הענקת זר טוליפים בשפת הפרחים מסמלת איחולי שגשוג, שמחה ואושר.

הביטו בטוליפ, בצורתו המושלמת. גבעולים ארוכים דקים של טוליפים באורך עד 85 סמ' ועלים עסיסיים בצבע ירקרק מוסיפים מראה דקורטיבי לפרחים אלו. הגבעול האצילי של טוליפ מוכתר בניצן ססגוני הדומה בצורתו ללב. הניצנים נפתחים בפני קרנות השמש בדיוק בצורה שלב האדם נפתח בפני חום נפשי ואור התקווה, טוב לב ואהבה. זר טוליפים מסמל נדיבות ליבכם ועושר נפשכם, ובזכות מגוון צבעים רחב ביכולתו של הזר לבטא את עומק רגשותיכם.

באומנות עיצוב הפרחים ישנה משמעות רבה לצבע. בשפת הפרחים, כל גוון מבטא רגש ומצב רוח. מסיבה זו טוליפים כל כך אהובים על ידי מעצבי פרחים מקצועיים. בזכות מראה אצילי ומגוון צבעים עשיר (החל מצבע לבן ועד צבע כמעט שחור), ביכולתו של זר טוליפים להחליף כל קומפוזיציית פרחים מורכבת. ורודים עדינים, אדומים עליזים, כתומים שמחים, צהובים שמשיים, סגולים אציליים, שחורים אקזוטיים, לבנים טהורים – כל התיאורים האלו מאפיינים את פרחי הטוליפ. במהלך עשרות שנים של עבודה קשה, מגדלי הפרחים הצליחו לייצר מגוון כה רחב של צבעי הטוליפים, שזה הפך למקור קנאה של כל צייר מקצועי. זר טוליפים - זו מתנה מקורית לכל אירוע, בזכות מבחר צבעים עשיר של פרחים מדהימים אלו. 

תארו לעצמכם, איך זר טוליפים לבנים יכול להדגיש מראה אלגנטי של כלה טריה ויסמל עבורה הגשמת חלומות ותקווה לעתיד טוב. זר כזה ישלים עיצוב של כל אירוע החתונה, בין אם כפריט עיצוב של אולם החתונה, קישוט לרכב של זוג טרי או כזר כלה ייחודי. 

זר טוליפים אדומים יעזור לכם לבטא רגשות עמוקים, הרי טוליפ אדום זהו סמל של ליבכם החם, אשר יישאר עם אהובתכם ויעניק לה תקווה שתחזרו שוב במהרה.

נהוג לקשר טוליפים צהובים עם פרידה ארוכה, אך בפועל אין הדבר תואם את המציאות. זר טוליפים צהובים מסמל שמחה, שמש, שגשוג והצלחה. זר כזה נהוג להעניק לאנשים יצירתיים הקשורים לתחום אומנות כביטוי של איחולי הצלחה ותהילה. כמו כן, מומחים לעיצוב הפרחים מוסיפים טוליפים צהובים לזרים לעמיתים, בכדי להוסיף לקומפוזיציה מראה ציורי ומצב רוח אופטימי. 

בעזרת זר טוליפים ורודים ניתן לבטא רגשות אמיתיים, הרי כאשר פרחים אלו נפתחים הם מבשרים לאהובתך: "חדרת אל תוך ליבי". הגבעולים האצילים של טוליפים מדגישים את כבודך והערכתך כלפי בחירת ליבך.

צבע לילך מסמל נאמנות. נהוג לחשוב, כי ככל שהצבע עשיר ועמוק יותר, כך רגשותיכם חזקים יותר. לכן בעזרת טוליפים בצבע סגול ולילך תוכלו להביע נאמנות וכבוד כלפי מקבל הזר. קומפוזיציית טוליפים בצבע לילך תנעים במראה הציורי את המקבל אותה ותעזור לבטא אהבה והערצה. קומפוזיציות אלו יתאימו לכל אירוע או חג, אך אל תשכחו להעניק טוליפים ליקיריכם גם ללא כל סיבה!