מוצר נוסף בהצלחה

גם לפני מאות שנים וגם לפני אלפי שנים הפרחים היו דרך מיוחדת ומרגשת לצורך הבעת רגשות ועוד.

זמן חלף, דתות הופיעו ואיתן גם הטקסים המקובלים. בעקבות הטקסים סידורי פרחים נהפכו לנורמה, הפרחים שימשו לקישוטים, הונחו על מזבחות ועוד המון. עם חלוף מאות השנים מעמד הפרחים נהפך לאופטימי יותר והחל לשמש כקישוטים לחגים, וכיום כפי שכולנו יודעים,  הפרחים נהפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, כעת נוסף להם התפקיד של מחווה רומנטית, מעשה נדיב או סתם אות לכבוד.

מקום הולדת חנויות/דוכני הפרחים

יוון העתיקה היא למעשה היכן שהכל התחיל! היוונים שחיו בימי קדם היו הראשונים ששקלו להפוך הכנת זרי פרחים לפעילות מקצועית. הקומפוזיציות הראשוניות היו פשוטות, ורדים ומעט צמחים ירוקים, כמובן שגם אז הן הוסיפו המון אך עם מאות השנים שעברו גם הקומפוזיציות התפתחו לטובה, הדייקנות בהן התעצמה משמעותית ונוספה אליהם משמעות חזקה יותר.

המשמעות הנפוצה לסוגי הפרחים השונים

הוורד- הוורדים הופיעו בהיסטוריה הרחוקה עוד בסיפורי המיתולוגיה היוונית! הוורד היה מזוהה עם האלה וונוס בעוד שצבעיו מסמלים תשוקה והבעת אהבה.

החמנייה- החמניות הוזכרו פעמים רבות ביצירות של האמן הידוע הלוא הוא ואן גוך, הפרח קיבל את שמו sunflower לפי המילים המזכירות את יופיו יוצא הדופן: פרח-שמש.

השושן הצחור- פרח זה מוזכר ביהדות ובנצרות, הוא נחשב לסמל ידוע של טוהר, צניעות ותמימות בעקבות צבעו הלבן והפשוט, ומזוהה עם דמות מריה הקדושה (אם ישו). השושן הצחור מופיע גם בתנ"ך ובו מסמל שלום ויופי מהפנט. פרח זה הינו נחשב לפרח מוגן במדינת ישראל.

החרצית - פרח החרצית הינו פרח נפוץ מאוד בזרי פרחים כיום, צבעיו הפשוטים אך מגוונים ובכך נחשבים לתוספת מתאימה ביותר. פירוש שם החרצית מגיע מן התנ"ך, פירוש המילה חרוץ בתנ"ך הינו זהב, החרצית מהווה סמל לאריכות ימים, אושר, אופטימיות ונאמנות.
הנרקיס - צמח נוי הנחשב לפרח מוגן במדינת ישראל. מקור השם נרקיס מגיע מן הסיפור המיתולוגי על דמות נרקיסוס היווני שהתאהב בהשתקפותו עד שמת מהנרקיסיסטיות העצמית שלו. פירוש המילה "נרקיס" בשפה היוונית הוא חוסר תחושה, פירוש הנובע מהרושם הראשוני מן השפעות הפרח. פרח הנרקיס מסמל התחדשות, לידה מחדש. הוא קיים במינים רבים ושונים, סביבתו הטבעית הינה אדמה בוצית וסביבה רטובה.


לסיכום, לכל סוגי הפרחים שאנו מכירים כיום קיימת היסטוריה מסוימת ולעיתים היא עלולה להתגלות כמעניינת וסוחפת יותר מן הצפוי, לכן אנו ממליצים תמיד לשמור על הסקרנות בנוגע לעולם הצבעוני והפורח הזה! מקווים שהצלחנו לסקרן אתכם, לעוד כתבות/ בלוגים/ מידע/ הזמנות זרים היכנסו לאתר שלנו בפיונה חנות פרחים!
שיהיה לכם יום צבעוני!