מוצר נוסף בהצלחה

ה12 בפברואר... היום הלבבי והמרגש קרוב מתמיד.

יום המשפחה הינו יום מיוחד בישראל בו מציינים ומזכירים את חשיבות כל בני המשפחות ללא יוצא מן הכלל. 
כל שנה יום זה מוזכר בבתי הספר, במוסדות החינוך וברחבי הארץ, ואף נחגג שם באמצעות מסורות נעימות וחמות.

אז איך הכל התחיל?

מסורת יום המשפחה התחילה אי שם ביוון העתיקה בתור "יום האם" והזדהתה עם האלה ריאה. יום האם היה יום שצוין כדי להביע הערכה לאוכלוסיית האימהות בעולם ולהביע תמיכה בקשיים ובאתגרים המגדריים והיומיומיים איתם הן מתמודדות ויש הרואים ביום זה הזדמנות טובה להוקיר תודה. באותו הזמן, המסורת הייתה דומה.

עם השנים במדינות מסוימות החלו לחגוג חג מקביל בשם "יום האב" לטובת שמירה על שוויון בין שני המינים, אך לבסוף לקראת שנות התשעים שונה השם ל"יום המשפחה" וכך נשאר עד היום. במדינת ישראל מסורת זו החלה בל' בשבט עם  פטירתה של פעילת הציבור הנרייטה סאלד שהקימה ארגון לטובת זכויות נשים ציוניות. במדינות אחרות חג זה מצוין בסוף חודש דצמבר או יוני, כך או כך הוא נחגג פעם בשנה. יום המשפחה נחגג ברחבי העולם במספר גדול מאוד ומכובד של מדינות! ומנהגיו המסורתיים ביותר הם הענקת מתנות, נתינת כרטיסי ברכה שמחממים את הלב ואיך לא? גם פרחים!

יום מיוחד זה מביא איתו רגשות דאגה, חמלה, אהבה ותמיכה הדדית, לכן אנו רואים בו יום אופטימי ומשמח. יש לציין כי מקורו אינו ביהדות אך המון רואים בו כדרך להיזכר באחד מהערכים החשובים ביהדות שמקורו בתנ"ך: "כבד את אביך ואת אמך" (שמות פרק כ').

אז מהרו להזמין מאיתנו ב"פיונה פרחים" דברי מסורת מתוקים שלחלוטין יהפכו את ה12 בפברואר ליום טוב הרבה יותר, קיימים אצלנו בחנות מארזים שמשלבים את הטעם המתוק של השוקולדים או מתוקים אחרים יחד עם בלונים צבעוניים בצורות, עציצים, זרים ועוד! תנו לנו לקחת חלק ביום המלהיב הזה!

 לעוד בלוגים וכתבות היכנסו לאתר שלנו ב"פיונה פרחים" חנות פרחים בירושלים.